Başbakanlık Kamu Personeli Alımı Yapıyor (Başvuru Detayları)

Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığına bağlı Merkezi Finans ve İhale Birimi bünyesinde görevlendirmek adına memur alımı yapacağını açıklamıştı. İlanda alım yapılacağı açıklanan kadroları, ilana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen koşullarını ve başvuru sürecine dair detayları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 17.04.2018, 19:31 12.02.2019, 15:51
Başbakanlık Kamu Personeli Alımı Yapıyor (Başvuru Detayları)

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden geçtiğimiz günlerde bir ilan ilan yayımlandı. 

Başbakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında farklı kadrolarda kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. 

Başbakanlık bünyesine bağlı Merkezi Finans ve İhale Birimi'nde görevlendirmek üzere yayımlanan ilana dair ayrıntıları aşağıda sizlere aktarıyoruz. 

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

DPB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği 4 farklı pozisyonda memur alımı yapılacak. 

Merkezi Finans ve İhale Birimi bünyesinde görevlendirilmek üzere alım yapılacağı duyurulan kadro detayları şöyle, 

Alımlar Uzman Personel pozisyonunda yapılacak ve istihdam edilecek personeller Hukuk Müşavirliği, Bilgi Teknolojileri Yöneticiliği ve İnsan Kaynakları Yöneticiliği pozisyonları başta olmak üzere Birimin ihtiyacına yönelik belirlenecek diğer uzman pozisyonlarında görevlendirilecek.

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu memur alım ilanında başvuru yapacak adaylardan ilan metninde yayımlanan şartlara sahip olmaları gerektiği bildirildi. 

Kurum tarafından adaylardan istenilen genel, özel ve diğer şartları aşağıda paylaşıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, En az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadî ve idarî bilimler, iktisat, işletme, mühendislik, mimarlık, veteriner ve iletişim fakülteleri ile üniversite ve fakültelerin matematik, istatistik, bilgi ve belge yönetimi, biyoloji ve kimya bölümlerinden mezun olmak, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce dilinden son 5 yıl içerisinde en az 80 (seksen) puan almak.

İLANA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Merkezi Finans ve İhale Birimi T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Kampüsü E Blok İnönü Bulvarı No:36 06510 Emek Ankara adresine bizzat yapacaklardır. İlan metninde yer alan bilgilere ilana son başvuru tarihi 27 Nisan olarak açıklandı. 

Yorumlar (0)