11 Temmuz 2020 Cumartesi 16:48
Başvurular 13 Temmuz'da sona erecek! KPSS'li KPSS'siz kamu personeli ve memur alımı yapılacak

Kamu kurumları tarafından kamu personeli olmak isteyenler için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden her gün yeni personel alım ilanları yayımlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere bazı kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruların sona ereceği tarih açıklandı.

KAMU PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Kamu kurumları tarafından yayımlanan kamu personel alımı ilanlarına adayların en son 13 Temmuz tarihine kadar başvuru yapması gerektiği aktarıldı.

KAMU KURUMLARI PEŞ PEŞE YAYIMLADI

Kamu kurumları tarafından peş peşe yayımlanan personel alım ilanlarında adayların KPSS'li ve KPSS'siz başvuru şartlarını sağlamaları durumunda başvuru yapabileceği açıklanırken başvurularını en kısa sürede yapmaları gerektiği bildirildi.

KAMU PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

KAMU PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Demiryolları personel alımı yayımladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden  personel alım ilanı yayımlayan kurumlar şöyle:

PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.