Beklenen ilan yayımlandı: Kültür Bakanlığı büro memuru ve farklı kadrolarda kamu personeli alıyor

Beklenen ilan yayımlandı: Kültür Bakanlığı büro memuru ve farklı kadrolarda kamu personeli alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlandı. Bu ilanda faraklı kadrolarda toplam 42 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca söz konusu ilanda başvuruların 30 Kasım ile 4 Aralık arasında alınacağı vurgulandı.

Resmi Gazete'nin 27 Kasım 2020 tarihli sayısında Kültür ve Turizm Bakanlığının bir ilanı yayımlandı. Bu ilanda farklı kadrolarda personel alımı yapılacağı belirtildi. Başvuırular 30 Kasım ile 4 Aralık arasında yapılacak. Yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

İLANIN AÇIKLAMASI

"Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve bünyesinde yer alan Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunda istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında aşağıda unvanları gösterilen pozisyonlar için toplam 42 adet sözleşmeli personel alınacaktır."

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

a) Fotoğraflı başvuru formu (eksiksiz doldurulacak)

b) Başvurduğu pozisyona ilişkin diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (pdf.)

c) Aranan niteliklerde yabancı dil şartı bulunan sözleşmeli personel pozisyonları için son beş yıl içinde alınmış YDS veya dengi yabancı dil sınav sonuç belgesi.

ç) T.C. kimlik kartı/Nüfus Cüzdanı fotokopisi

d) Aranan niteliklerde deneyim şartı bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuran adayın SGK hizmet dökümü. e) Aranan niteliklerde ders almış olma şartı bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuracak adaylar için alınan dersleri gösteren onaylı transkript belgesi.

f) 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, (Lisans, ön lisans için)

g) 2018 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, (Ortaöğretim için)

ğ) Arşiv Uzmanı, Programcı, Mütercim-Tercüman ile Tashihçi pozisyonuna başvuran adayların özgeçmişi (cv).

h) Son altı ay içerisinde alınmış adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir.)

ı) Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir.) i) Çalışmaya engel halinin bulunmadığı hususunda adayın yazılı beyanı

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 30 Kasım ile 4 Aralık arasında yapacaklardır. Adaylar başvurularını sadece bir pozisyon için yapabileceklerdir. Başvurular n basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır. Başvuruda, başvurulan sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin formun eksiksiz doldurulması ve bu ilanın 2. maddesinde belirtilen “Başvuruda İstenen Belgelerin” eksiksiz sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Başvuru detayları için TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler