Belediye bünyesinde memur alımı yapılıyor! Başvuru tarihleri belli oldu

Belediye bünyesinde memur alımı yapılıyor! Başvuru tarihleri belli oldu

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sitesi üzerinden bir ilan yayımlandı. Bu ilanda lisans mezunu memur alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilana başvurular 28 Aralık'ta başlayacak ve 31 Aralık'ta sona erecektir.

Pütürge Belediye Başkanlığı tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesindeki ilanlar bölümünde bir ilan yayımlandı. Bu ilanda lisans mezunu memur alımı yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan ilanda Ayniyat Saymanı ve Bilgisayar İşletmeni alımı yapılacağı belirtildi.

Pütürge Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alımı yapılacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda aranan şartlar şöyle:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk ceza kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f) İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe verilmesi, (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

BAŞVURU ŞEKLİ

Elektronik ortamda Pütürge Belediyesi www.pütürge.bel.tr internet adresine, Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla ile 28.12.2020 tarihinden 31.12.2020 Cuma günü saat 17.00 ye kadar Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurular yapılacaktır. Belirtilen tarihlerin dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.