27 Nisan 2020 Pazartesi 17:02
Belediye Tarafından Atama Yoluyla Memur Alımı Yapılacak! Genel Şartlar Açıklandı

Şenkaya Belediye Başkanlığı, açtığı kadrolara atama yoluyla memur alımı gerçekleştireceğini Resme Gazete'de duyurdu. KPSS puanı ve diğer şartlar temel alınarak yapılacak memur alımının detayları, sözlü sınav şartları, genel şartları ve gerekli belgeler haberimizde bulunmaktadır.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Adayların sınava katılabilmesi için gerekli belgeleri 18 Mayıs ile 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında iletmeleri gerekmektedir. Online başvuru www.senkaya.bel.tr adresinden gerçekleştirilebilir, Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular ise Şenkaya Belediye Başkanlığı Şenkaya / ERZURUM adresine iletilebilecek.

BAŞVURU İÇİN GENEL ŞARTLAR

- Türk vatandaşı olmak,
- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
- Türk ceza kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya dana fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama
veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
- İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

- Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

GEREKLİ BELGELER

- Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
- KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,
- Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
- 2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)
- Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)
- Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile Bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

Sınav konularına, özel şartlara ve diğer detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Son Güncelleme: 27.04.2020 17:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.