Belediyeye 60 KPSS İle Memur, KPSS Şartsız İşçi Alınıyor

Belediye personeli alımları için yayımlanan bir ilanda 60 KPSS ile belediyeye memur alımı yapılacağı açıklandı. Aynı belediye yayımladığı ikinci ilanda ise KPSS şartsız işçi alımı yapacağını ilan etti. İlana dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlere aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 17.08.2018, 23:43 30.01.2019, 22:30
Belediyeye 60 KPSS İle Memur, KPSS Şartsız İşçi Alınıyor

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlar arasında Yunak Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda bulunuyor. Bu alım ilanında belediye başkanlığı çeşitli pozisyonlarda belediye personeli alımı yapacağını açıkladı. 

Açıklanan kadrolar arasında ayrıca işçi alımı içinde ilan bulunuyor. İlana başvuru yapacak adayların dikkat etmesi gereken hususları sizlerle paylaşıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANI

Yunak Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında KPSS şartıyla ve KPSS şartsız alım ilanları yer alıyor. Belediye tarafından bu alım ilanları için 4 adet ilan yayımlandı. 4 farklı ilanda yer alan kadro detaylarına göre kurum toplam 16 personel istihdamı sağlayacak. 

Peki alımlar hangi kadrolardan olacak? İlana göre; belediye 60 KPSS puan şartıyla Büro Memuru İdari İşler ve Makam Şoförü kadrosuna alım yapacak. Belediye tarafından yayımlanan KPSS şartsız personel alım ilanında ise en az ilkıkul mezunu ve özel şartları sağlayan adaylar arasından Silindir Operatörü ve Traktör Şoförü alımı yapılacağı ilan edildi. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan pozisyonlar için başvuruda bulunmak isteyen adaylardan hangi koşullar talep ediliyor?

Yunak Belediye Başkanlığı personel alımı için yayımladığı ilan metninde adayların ''Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması, adayların görevlerini düzenli yapmaya engel sağlık sorunları olmaması, talep edilen eğitim şartının sağlanması ve KPSS şartı olan kadrolar için belirlenen KPSS puan türünden asgari puanı almış olmaları, işe alım sürecinde yapılacak güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması'' şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Yorumlar (0)