Belediyeye ilk defa atanmak üzere memur alımı yapılıyor! Başvuru tarihleri belli oldu

Belediyeye ilk defa atanmak üzere memur alımı yapılıyor! Başvuru tarihleri belli oldu

Muş Uzgörür Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete'de bir ilan yayımlandı. Bu yayımlanan ilanda KPSS en az 60 puan şartı ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacağı belirtildi. Bu ilan için başvuru tarihleri de açıklandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Muş Uzgörür Belediye Başkanlığının bir ilanı yayımlandı. Bu ilanda KPSS en az 60 puan şartı ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilana başvurular ise 28 Ocak'ta başlayacak ve 5 Şubat'a kadar devam edecek.

İLANIN AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Belediye tarafından yayımlanan ilanda "Uzgörür Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alınacaktır" ifadeleri kullanıldı.

vhki.jpg

ARANAN ŞARTLAR 

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

a)Türk vatandaşı olmak,

b)Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c)Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d)Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e)Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f)İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 28 Ocak ile 5 Şubat arasında yapacaklardır. Başvurular mesai saatleri içinde kılavuzda belirtilen belgeleri elektronik ortamda, Belediyemiz www.uzgorur.bel.tr internet adresine, şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Uzgörür Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne (Fatih Mahallesi 2. Cadde No :10 Uzgörür Beldesi BULANIK / MUŞ ) gönderebileceklerdir. Geciken postalarda belediye sorumlu olmayacaktır.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler