Devlet Kurumlarına 12 Bin 656 Kadrolu, Sözleşmeli ve Askeri Personel Alımı Yapılıyor

Kamuya sözleşmeli personel, kadrolu memur ve askeri personel alımları yapılıyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza bu pozisyonlarda yapılacak 12 bin 656 personel alım ilanını derledik. Alımlar hangi kamu kurumları tarafından yapılacak? Adaylar ilanlara nasıl başvuruda bulunacak? Başvuru yapacak adaylar, başvurularını ne zaman ve nasıl yapacaklar? Detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 15.10.2018, 21:56 18.01.2019, 20:51
Devlet Kurumlarına 12 Bin 656 Kadrolu, Sözleşmeli ve Askeri Personel Alımı Yapılıyor

Bilindiği üzere çok sayıda kamu kurumu yayımladıkları ilanları ile KPSS puan sıralaması esasına göre sözleşmeli personel ile kadrolu memur alımları yapıyorlar. Bu alımlar için yayımlanan ilanlarda sözleşmeli pozisyonlar için en az KPSS'ye girmiş olmak şartı aranırken kadrolu memur alımları için adaylardan en 60 KPSS puanı talep ediliyor. 

Bu alımlara ek olarak ayrıca Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı askeri personel alım ilanında sözleşmeli er, uzman onbaşı ve muvazzaf subay alımı yapacağını duyurmuştu. 

Tüm bu kadrolarda yayımlanan ve başvuru süreci halen devam etmekte olan alım ilanlarına dair detaylar şu şekilde,

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE ALIM YAPACAKLARI PERSONEL SAYILARI

Devlet kurumları tarafından çeşitli pozisyonlarda yapılacak memur ve personel alım ilanları ile askeri personel alım ilanlarına dair kadro detayları şu şekilde,

Kadrolu Memur Alım İlanları, Kadrolu memur alımı için ilan yayımlayan ve başvuruları devam eden iki ilan bulunuyor. Bu ilanlardan bir tanesi Diyanet İşleri Başkanlığı bir tanesi de Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından yayımlandı. İki kurumda KPSS puan sıralaması esasına göre lisans mezunu Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. İki kurum toplam 70 personel alımı yapacak. 

Sözleşmeli Personel Alım İlanları; Yayımladıkları ilanlar ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran kurumların büyük bir üniversiteler tarafından yayımlandı. Üniversiteler KPSS'ye girmiş olmak kaydıyla toplam 123 personel alımı için ilan yayımladılar. Üniversitelerin dışında ayrıca DİB 463 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. 

Askeri Personel Alım İlanları; Kara Kuvvetleri Komutanlığı , Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı için ilan yayımlandı. Bu ilanın yanı sıra ayrıca Hava Harp Okulu bünyesine askeri öğrenci alımı yapılacağı bildirildi. Bu iki ilanlarda toplam 12 binden fazla askeri personel alımı yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlete bağlı kurumlara sözleşmeli personel, kadrolu memur ile Milli Savunma Bakanlığı'na  askeri personel alımlarına başvuru yapmak için çok sayıda özel şart bulunuyor. Adaylar bu kapsamda yayımlanmış olan ilan metinlerini iyi incelemeliler. Kamupersoneli.net olarak bizlerde sizlere söz konusu alım ilanları için belirlenmiş genel şartları aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Yorumlar (0)