Alexa
14 Nisan 2018 Cumartesi 19:16
Devlet Kurumlarına Memur ve İşçi Alımı Yapılıyor (KPSS Şartlı, KPSS Şartsız)
Kamu Personeli

Kamu kurumları Devlet Personel Başkanlığı ve kendi resmi internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlarla beraber kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar.

Kamupersoneli.net olarak KPSS'li ve KPSS'siz kamu personeli alımı yapan devlet kurumlarının listesini sizler için paylaşıyoruz.

Yayımlanan ilanlarda adayların en az lise mezunu olması gerektiği ifade edilirken kadrolara göre lisans ve ön lisans mezunu adaylarında başvuruda bulunabileceği ilanlara yer verilmiş durumda.

Sizler için derlediğimiz devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarından anlık olarak haberdar olabilmek isterseniz kamupersoneli mobil uygulamamızı Android ve İOS platformu üzerinden indirebilir ayrıca, Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

PEKİ ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

Kamu kurumları ve kuruluşları tarafından yayımlanan memur ve personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan bazı başvuru şartları isteniliyor.

Yayımlanan başvuru şartları arasında kurumlar tarafından istenilen şartlar farklılık gösterirken kadrolara göre belge, sertifika ve tecrübe şartları adaylardan istenilmekte.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devlet Personel Başkanlığı ve kendi resmi internet sitesi üzerinden ilanlarını yayımlayan kurumlar tarafından belirlenen genel başvuru şartları arasında ise;

''657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan koşulları taşımak. Türk Vatandaşı olmak, Kurum tarafından belirlenen yaş şartlarını taşımak, Kurum tarafından belirlenen ve alım yapılacak unvana göre öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Kurumların özel kanun veya diğer mevzuatında aranan şartları taşımak" şartları isteniliyor ve bu detaylara göre adayların başvurularını yapması gerektiği ifade ediliyor.

KAMU PERSONELİ ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLARI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Necmettin Erbakan Üniversitesi 210 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Milli Savunma Bakanlığı 24 Sürekli İşçi Alımı İçin TIKLAYIN

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı 9000 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Bozok Üniversitesi 75 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Gazi Üniversitesi 209 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmesi Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Sahil Güvenlik Komutanlığı 240 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Sahil Güvenlik Komutanlığı 160 sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Jandarma Genel Komutanlığı 3400 Subay Alımı İçin TIKLAYIN

TEİAŞ Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Bülent Ecevit Üniversitesi 52 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Sayıştay Başkanlığı Kamu Personeli Alımı İçin TIKLAYIN

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı İçin TIKLAYIN

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Alımı İçin TIKLAYIN 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Onbaşı Alımı İçin TIKLAYIN

Kamupersoneli.net I ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.