DHMİ 120 Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Süreç Sona Eriyor!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından yayımlanan ilan kapsamında 120 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Söz konusu ilana yapılacak olan başvurular sona eriyor. Peki başvurular nereden yapılacak? İşte merak edilen tüm detaylar.

Kamu Personeli Alım İlanları 19.10.2018, 09:23 18.01.2019, 00:53 Kerim Solak
DHMİ 120 Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Süreç Sona Eriyor!

DHMİ tarafından yayımlanan ilanın detaylarını okurlarımızla paylaşıyoruz.

Yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvurular 19 Ekim 2018 tarihinde (bugün) itibariyle sona erecek. Ayrıca alt kısımda başvuru süreci ve detaylarına yönelik olarak bilgileri okuyabilirsiniz.

120 KAMU PERSONELİ ALIYOR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafından yayımlanan ilanda alınacak olan personellerin taşra teşkilatlarında görevlendirileceği açıklandı.

Ayrıca alım yapılacak olan kadrolar ise; "Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü" olarak duyuruldu.

Kadro sayısı ise; Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 100 ve Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için ise 20 olarak açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

DHMİ tarafından yayımlanan ilanın detaylarına göre alım yapılacak olan adaylardan talep edilen genel şartlar şu şekilde;

Adayların KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Ayrıca T. C. vatandaşı olmak zorunlu olurken, 18 yaşının doldurulmuş olması ve kamu haklarından mahrum sayılmamak talep ediliyor.

Adayların güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış ve herhangi bir sorun olmaması gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Yayımlanan ilana başvuru yapacak adaylar başvurularını http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresi üzerinden talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yükleyerek tamamlayabilirler.

Yorumlar (0)