DHMİ 120 Personel Alımı Yapıyor ! İşte Başvuru Detayları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından bir ilan yayımlandı ve 120 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanın detayları haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 21.09.2018, 22:47 19.01.2019, 01:10
DHMİ 120 Personel Alımı Yapıyor ! İşte Başvuru Detayları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 120 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

DHMİ tarafından yayımlanan ilanda Asistan Hava Trafik Kontrolörü ile - Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrolarına personel alımı yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Devlet Hava Meydanları işletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda "Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak" şartları aranmaktadır.

BAŞVURU DETAYLARI

DHMİ tarafından yayımlanan ilana başvurular 20 Eylül 2018 tarihinde başladı. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 29 Ekim 2018 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurular ise http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresi üzerinden talep edilen belgelerin sisteme yüklenmesi suretiyle gerçekleştirilecektir.

Yorumlar (1)
Hızır İlyas HASTA 12 ay önce
18 yaş biraz küçük değilmi, en azından 22 yaş üstü olmalıydı. Hava yolları zor bir görev