DHMİ Genel Müdürlüğü 120 Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz. Peki şartlar neler? İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde.

Kamu Personeli Alım İlanları 28.09.2018, 12:20 18.01.2019, 23:41
DHMİ Genel Müdürlüğü 120 Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Kamupersoneli.net olarak DHMİ tarafından yayımlanan kamu personel alım ilanı detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

19 Ekim 2018 tarihine kadar devamedecek DHMİ kamu personeli alımıyla alakalı olarak merak edilen tüm detaylar sitemizde.

PEKİ HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALINIYOR?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kamu personel alım ilanına göre 2 farklı kadroda personel alımları gerçekleştirileceği ifade edildi.

Ayrıca kurum tarafından yayımlanan ilan metnine göre toplam 120 personelin istihdam edilecek olan kadroları şöyle; Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 20 kamu personeli alımı yapacağını ilan ederken Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için ise 100 personel alımı yapılacak.

GENEL ŞARTLAR NELER?

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel şartlara haiz olunması isteniyor.

Bu şartlar ise şöyle;

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olan adayların başvuru yapması gerekiyor.

Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Kadrolara göre belirlenen eğitim şartını sağlamak. Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmayan adaylardan başvurular alınacak.

Yorumlar (0)