DİB KPSS Şartsız 75 Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve 75 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanda KPSS şartı aranmamaktadır. Peki Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular ne zaman sona erecek? Başvurular nasıl yapılacak? Tüm detaylar haberimizde...

DİB KPSS Şartsız 75 Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Diyanet İşleri Başkanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Diyanet İşleri Başkanlığının KPSS şartsız 75 kamu personeli alımı yapacağı ifade edildi. 

Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan ilanda Diyanet İşleri Başkanlığının 25 adet taşra teşkilatı için Kur’an-ı Kerim Öğretmeni, diğer ilanda yine taşra teşkilatı için 50 adet eğitim görevlisi alımı yapacağı ifade edildi. 

BAŞVURU DETAYLARI

Eğitim Görevlisi alımı için başvurular 16 Mayıs 2018 tarihinde başladı ve 30 Mayıs 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı DİBBYS programı üzerinden yapacaklardır.

Bunun yanı sıra öğretmen alımı için de başvurular 16 Mayıs 2018 ile 30 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınmaktadır. Bu ilan için de adaylar başvurularını ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı DİBBYS programı üzerinden yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu ilanlara başvuru yapacak olan adayların bu şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda adaylarda iki ilan için aranan genel şartlar şöyle: 

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 

2. Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak, 

3. Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

4. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, 

5. En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, 

AYIRCA ARANAN ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra eğitim görevlisi alımı için yukarıdaki şartlara haiz olan adayların ayrıca "İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak" şartına haiz olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra öğretmen alımı için başvuru yapacak olan yukarıdaki şartlara haiz olan adayların "Başkanlığımızca düzenlenen aşere, takrib, tayyibe kursu mezunu olmak veya bu alanlarda yetkinliği Başkanlığımızca tespit edilmiş olmak" şartına da haiz olmaları gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:44
YORUM EKLE