DİB, TİKA ve EGM Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlarla beraber 3 farklı kuruma kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu yayımlanan ilanlarda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında yer alan detaylara dikkat edilmesi gerektiğine yer verildi. Peki başvuru şartları neler? İşte detaylar...

DİB, TİKA ve EGM Kamu Personeli Alımı Yapıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yanı sıra; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ilanlar yayımlandı ve kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Söz konusu yayımlanan ilanlarda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına yer verilirken adayların başvuru şartlarına haiz olmaları gerektiği ifade edildi.

DİB KAMU PERSONEL ALIM İLANI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanla beraber 270 adet kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Söz konusu yayımlanan ilanlarda ise murakıp ve vaiz alımı yapılacağı ifade edildi.

Ayrıca yayımlanan ilan metni içerisinde ise;

"Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı ve adedi belirtilen vaiz kadrolarına yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen atama yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

TİKA KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı ve yayımlanan ilan metni içerisinde yer alan detaylara göre 10 adet kamu personeli alımı yapacağına yer verildi.

TİKA'dan kamu personeli alım ilanına yönelik olarak açıklanan detaylar içerisinde ise; "2018 yılı için de Başkanlığımızca 10 yerli ve yabancı uyruklu sözleşmeli uzman istihdam edilecektir" denildi.

Ayrıca yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvuruların 18 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve 22 Haziran 2018 tarihinde sona ereceği ifade edildi.

EGM KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğüne sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyurulurken ilana başvuru yapacak adaylardan başvuru şartlarına haiz olmaları gerektiği belirtildi.

Yayımlanan ilan içerisinde ise 1 kuru temizlemeci ve 2 aşçı yardımcısı alımı yapılacağına yer verilirken ilan metni içerisinde yer alan detaylarda ise;

"Müdürlüğümüz Sosyal Tesisinde istihdam edilmek üzere ücreti sosyal tesisimiz gelirlerinden karşılanmak suretiyle Türkiye İş Kurumu Ankara Çankaya Hizmet Merkezi aracılığı ile (2) adet Sözleşmeli Aşçı Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Önemli Not: Adaylar Müracaatlarını 6 Haziran 2018- 18 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumuna yapacak olup, Müdürlüğümüzce müracaat alınmayacaktır." ifadeleri yer aldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:52
YORUM EKLE