Dışişleri Bakanlığı 50 Devlet Memuru Alıyor (KPSS Şartı Yok)

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız devlet memuru alımı yapıyor. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında yer alan açık kadroları ve detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı 50 Devlet Memuru Alıyor (KPSS Şartı Yok)

Dışişleri Bakanlığı ilgili birimlerde görevlendirmek üzere Devlet Memuru alımı yapıyor. DPB'de yayımlanan ilana göre alımlara KPSS puanı olmayan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği memur alım ilanına dair bilinmesi gereken detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte Dışişleri Bakanlığı'nca alım yapılacak kadrolar, adaylardan talep edilen koşullar ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılara dair detaylar;

ALIM YAPILACAK KADRO

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından adaylara duyurulan ilana göre alımlara herhangi bir lisans programından mezun olan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

50 Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımının yapılacağı alımlar için talep edilen en dikkat çekici şart ise  Yabancı Dile Sınavı puanı şartı. İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca, Arapça, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Yunanca dil şartının bulunduğu alım ilanına başvuru yapacak adaylardan talep edilen diğer koşullar şu şekilde,

BAŞVURU KOŞULLARI

Dışişleri Bakanlığı 50 Konsolosluk ve İhtisas Memuru alım ilanına aşağıda yer alan genel ve özel şartları sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak (Sınava başvurabilmek için Türk Vatandaşı olmak gerekmektedir), ) 01.01.2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir. YDS şartını sağlamak, 

YDS Puan Şartı

İngilizce için 25 memur alımı yapılacak. YDS şartı en az 85, Almanca ve Fransızca için kontenjan 10. Talep edilen YDS puanı 80. Çince ve Japonca için 70 YDS şartıyla 5 memur alımı yapılacak. Bu alımların dışında ayrıca Arapça ve Farsça, İspanyolca ve İtalyanca, Portekizce ve Yunanca alanlarından toplam 12 personel alımı yapılacak. Bu alanlar için talep edilen YDS şartı da en az 70 puan. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

DPB üzerinden yayımlanan ilan ile adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 26 Kasım tarihine kadar internet üzerinden yapacaklar. Adaylar başvurularını bakanlığın web sayfası üzerinden talep edilen bilgilerin sisteme girilmesi usulü ile tamamlayacaklar. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 22:06
YORUM EKLE