Diyanet İşleri Başkanlığı 25 Öğretmen Alımı İçin Sınav Duyurusu Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığı sitesine verdiği ilan ile 25 öğretmen alımı için sınav duyurusu yayımladı. İlanın detayları ve başvuru şartları kamu haber merkezi kamupersoneli.net'te..

Kamu Personeli Alım İlanları 10.06.2016, 16:35 29.01.2019, 20:44
Diyanet İşleri Başkanlığı 25 Öğretmen Alımı İçin Sınav Duyurusu Yayımladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı İnternet sitesinde öğretmen alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 25 Öğretmen alımı yapılacaktır.

Diyanet İşler Başkanlığı bünyesinde Taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere Kuran'ı Kerim Öğretmenleri alınacaktır. Taşra Teşkilatında görevlendirilecek olan personeller sözlü sınav sonucu seçilip yerleştirilecekler.

Başvuru Şartları

Başvuruda bulunacak olan adaylarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen koşulları taşımaları, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak, Memuriyette adaylığı kalkmış olmak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin B bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşıyor olmak, En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmuş olmak, Başkanlığımızca düzenlenen aşere, takrib, tayyibe kursu mezunu olmak veya bu alanlarda yetkinliği Başkanlığımızca tespit edilmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru

İlgili personel alımı için başvuruda bulunacak adaylar eğer çalışıyorlarsa çalıştıkları kuruma, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları müftülüklere ve dini yüksek ihtisas merkezi müdürlüklerine başvuruda bulunabilirler. Başvurular 13 Haziran 2016 günü başlayacak olup 27 Haziran 2016 mesai bitiminde son bulacaktır.


Başvuru İçin İstenen Belgeler


* T.C. Kimik Belgesi
* Tasdikli hizmet belgesi
* Tasdikli diploma sureti veya öğrenim belgesi
* Aşere, takrib, tayyibe kursu mezunu olduğunu veya bu alanlarda yetkinliğinin Başkanlıkça tespit edildiğini gösterir belge,
* Adli Sicil Kaydı

 

Yorumlar (0)