12 Haziran 2018 Salı 16:04
Diyanet İşleri Başkanlığı 270 Kamu Personeli Alımı Yapacak
Kamu Personeli

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarla beraber 270 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

Söz konusu yayımlanan ilan içerisinde yer alan detaylarda ise adaylardan talep edilen genel başvuru ve özel başvuru şartlarına haiz olmaları gerektiğine yer verildi.

İlan Devlet Personel Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden yayımlandı. İlana yönelik merak edilen tüm detaylar kamupersoneli.net'te.

VAİZ ALIM İLANI YAYIMLANDI

DİB tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilan metni içerisinde ise;

"Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı ve adedi belirtilen vaiz kadrolarına yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen atama yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

KADRO SAYISI

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan söz konusu ilan içerisinde ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında;

"Dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, İhtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak. (Bayanlarda bu şart aranmaz.), Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az iki yıl çalışmış olmak, Memuriyette adaylığı kalkmış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak, Halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak,

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, Vaiz unvanında çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak." şartlarına yer verildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

DİB tarafından yayımlanan Vaiz alım ilanı içerisinde yer alan detaylar içerisinde ise;

"Başkanlığımız merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından veya askerlik görevini yerine getirmekte olan adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir." ifadeleri yer aldı.

Ayrıca ilana başvurular 2 Temmuz 2018- 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınacak.

İSTENEN BELGELER VE İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

MURAKIP ALIM İLANI YAYIMLANDI

DPB üzerinden yayımlanan murakıp alım ilanı detayları içerisinde ise;

"Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “murakıp” alımı yapılacaktır." açıklamasına yer verildi.

KADRO SAYISI

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilan metni içinde ise;

"En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az 5 (beş) yıl görev yapmış olmak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Başvuru yapılacak unvanda çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak, bayan adaylar bu sınava başvurabileceklerdir." şartları yer aldı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Söz konusu yayımlanan murakıp alım ilanı içerisinde ise;

"Başkanlığımız merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından veya askerlik görevini yerine getirmekte olan adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir." ibaresine yer verildi.

Başvurular ise 2 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak ve 16 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 19:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.