Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Kurum İçi 50 Murakıp Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile kurum içi 50 Murakıp alımı yapılacağı duyuruldu. Detaylar haberimizde...

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Kurum İçi 50 Murakıp Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan kadrolara sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “Murakıp (Bayan)” alımı yapılacak. İlana göre;

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az beş yıl görev yapmış olmak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak, bayan olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport), en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi), görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adlî sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı.

BAŞVURU SÜRECİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Murakıp alım ilanına 30 Ekim- 13 Kasım 2017 tarihleri arasında, merkezde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen yapacaklar.

SINAV KONULARI

Adaylar, sözlü sınavda sınav komisyonunun her bir üyesi tarafından; Kur’an-ı Kerim (25 puan),  Dini Bilgiler (25 puan), Başkanlık ve Devlet memurları ile ilgili mevzuat (30 puan) Genel Kültür, genel yetenek, temsil kabiliyeti, ifade etme yeteneği (20) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE