Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Tarafından 43 Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımlandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) web adresi üzerinden iki yeni ilan yayımlandı ve 43 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Peki başvuru şartları neler? Adaylar başvuruları nereden yapacaklar? Hangi kadrolara personel alınacak? İşte merak edilen tüm detaylar.

Kamu Personeli Alım İlanları 02.11.2018, 16:45 17.01.2019, 23:51 Kerim Solak
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Tarafından 43 Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımlandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayımlanan ilk ilanın detaylarına göre 14 adet müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı ifade edildi.

DİB tarafından yayımlanan bir diğer ilanda ise 29 adet Din Hizmetleri Ataşesi ve Din Hizmetleri Müşaviri alımı yapılacağı duyuruldu.

MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIMI DETAYLARI

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesin yer alan şartlar haiz olmaları zorunlu.

Diğer yandan en az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim görmüş olmak gerekiyor.

Adayların 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları talep edilirken, Başkanlık Teşkilatında vaizlik, dengi ve üstü görevlerde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve sınav ilan tarihinde Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak talep ediliyor.

Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olması zorunlu olarak duyurulurken, sağlık durumun her türlü iklim şartlarında müfettişlik yapmaya elverişli olan adayların başvuruları alınabilecek.

Son olarak ise son beş yıl içerisinde aylıktan kesme, on yıl içerisinde de kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olmak genel şartlar içerisinde yer almakta.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

DİB tarafından yayımlanan ilana başvurular 7 Aralık 2018 tarihinde 18:00'a kadar alınacak.

DİN HİZMETLERİ MÜŞAVİRİ VE DİN HİZMETLERİ ATAŞESİ ALIMI DETAYLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ikinci ilanda ise yurt dışı teşkilatında münhal/boşalacak olan, yeni ihdas edilen ve aşağıda grubu, unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara “Mesleki Yeterlik Sınavı” ve “Yurtdışı Temsil ve Yeterlik Mülakatı” sonucuna göre Din Hizmetleri Müşaviri/ Din Hizmetleri Ataşesi alımı yapılacağım ifade edildi.

KADRO DETAYLARI

GENEL ŞARTLAR

Yayımlanan ilanda adayların dört yıllık dini yükseköğrenim veren fakülte veya yüksekokullardan birinden mezun olması gerekiyor.

Bunun yanı sıra dört yıllık dini yükseköğrenimini yurtdışında tamamlayanlar için diploma denklik belgesine sahip olmak zorunlu.

DİB tarafından yayımlanan ilanda ise "atama ve yer değiştirme yönetmeliği" 5 inci maddesinde yer alan şartlara haiz olmak gerekiyor.

Diğer detayları alt kısımda bulunan bağlantı adresi üzerinden öğrenebileceksiniz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvuru tarihleri ise 2 Kasım 2018- 16 Kasım 2018 olarak duyuruldu.

Yorumlar (0)