DPB'de Yayımlanan İlanlar Kapsamında Farklı Kadrolara İşçi Alımları Yapılıyor!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında farklı kadrolarda işçi alımları gerçekleştirileceği ifade edildi. Peki başvuru şartları neler? İlanlara yönelik olarak tüm detayları paylaşıyoruz. İşte merak edilenler.

Kamu Personeli Alım İlanları 28.09.2018, 09:25 18.01.2019, 23:42
DPB'de Yayımlanan İlanlar Kapsamında Farklı Kadrolara İşçi Alımları Yapılıyor!

Kamupersoneli.net olarak okuyucularımıza Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan işçi alım ilanlarını paylaşmaya devam ediyoruz.

Söz konusu bu haberimizde Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresi üzerinden yayımlanan "işçi" alım ilanlarını derledik.

Peki başvuru şartları neler? İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde...

HANGİ KURUMLAR İŞÇİ ALIMI YAPIYOR?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında işçi alımı yapılacak olan kurumlar şöyle;

"Gündoğmuş Belediye Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Bozkır (Konya) Belediye Başkanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı" olarak açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adayların "Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanların kılavuzlarında yer alan şartlara haiz olması gerekiyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun içerisinde yer alan şartlara haiz olunması istenirken, erkek adayların askerliğini yapmış, muaf veya tecilli ya da yedek sınıfa geçmiş olması gerekiyor.

Adaylar kadrolarda talep edilen eğitim seviyelerinden mezun olmak zorunda.

Ayrıca affa uğrayan, para cezasına çevrilmiş olan, yüz kızartıcı herhangi bir suçtan sabıkası bulunmayan adayların başvuru yapması gerektiği ifade edildi.

Diğer şartları alt kısımda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresleri üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda detayları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Yorumlar (0)