DPB'de Yayımlandı: TÜBİTAK 120 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı

TÜBİTAK, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında yer alan kadrolar, ilana başvuru koşulları ve diğer detayları siz okuyucularımıza haberimizde paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 30.03.2018, 15:41 12.02.2019, 07:39
DPB'de Yayımlandı: TÜBİTAK 120 Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı

TÜBİTAL BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü kamu personeli alımı için bir ilan yayımladı. 

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanında yer alan tüm detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANINDA YER ALAN KADROLAR

TÜBİTAL BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü tarafından yayımlanan personel alım ilanında 120 personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

İlana göre alımlar çeşitli alanlarda görev yapacak olan AR-GE Personeli ile Teknik ve Destek Personeli pozisyonlarına yapılacak. 

Ayrıca yayımlanan ilana başvuru yapacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı aranmayacak. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

TÜBİTAK yayımladığı personel alım ilanında açıklanan kadrolara başvuru yapacak adayların ilan metinlerinde yer alan başvuru şartlarına haiz olmalarını talep ediyor. 

Bu şartlarına TÜBİTAK personel alımlarında tüm adaylardan talep edilen koşullar ve alım yapılacak her bir pozisyon için ayrı ayrı belirlenen özel koşullardan oluyor. Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza ilanlarda yer alan genel koşulları aşağıda paylaşacağız. Adaylardan talep edilen özel koşullara ise haberimizin altında yer alan bağlantılar aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. 

Genel Başvuru Koşulları

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. Ar-Ge Teknisyeni pozisyonları için adayların 4,00 üzerinden en az 2,50 Ağırlıklı Mezuniyet Not Ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Yabancı Dil (İngilizce) yeterliliğini belirtilen sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak.

Kurum bu şartların dışında adaylardan alım yapılacak unvana ve pozisyona göre, deneyim şartı, eğitim şartı veya başarı şartı talep edebilir. 

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

TÜBİTAL BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü tarafından yayımlanan personel alım ilanına son başvuru tarihi 20 Nisan olarak açıklandı. 

İlana başvuruda bulunacak adaylara yönelik yapılan açıklamada, ''İlana başvuruda bulunmak için "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.'' ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar (0)