DPB ve İŞKUR Aralığıyla 15 Bin 662 Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alınıyor

DPB ve İŞKUR aracılığıyla onlarca kamu kurumu yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Türkiye geneli onlarca şehir için yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kadroları ve alım yapılacak pozisyonlara dair detayları siz okuyucularımız için derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 22.10.2018, 22:20 18.01.2019, 00:34
DPB ve İŞKUR Aralığıyla 15 Bin 662 Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alınıyor

Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan devlet memuru ile kamu işçisi alım ilanları 50'den fazla kamu kurumu tarafından yayımlandı. 

Kamupersoneli.net olarak Ekim ayının son bir haftası içerisinde başvuru yapabileceğiniz tüm bu kamu personeli alım ilanlarını haberimizde derledik. 

ALIM YAPILACAK KURUMLARA DAİR BİLGİLER

Bu alım ilanlarında en dikkat çeken alım ilanı ise 12 bin askeri personel alım ilanı ile Milli Savunma Bakanlığı'na ait.. Bu alım ilanının dışında DPB'de yayımlanan alım ilanları arasında kadrolu memur ve sözleşmeli personel alım ilanları da bulunuyor. DPB üzerinden yayımlanan ilanların büyük bir kısmı üniversiteler, bakanlıklar, bakanlıklara bağlı kurumlar tarafından yayımlanıyor. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanları ise iki farklı şekilde yapılıyor. Bazı kamu kurumları KPSS şartı olmadan personel alım ilanı yayımlıyorlar bazı kamu kurumları ise KPSS'ye girmiş olmak veya 60 KPSS puan şartıyla personel alımı yapacaklarını duyuruyorlar. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanların büyük bir kısmı bakanlıkların alt birimleri, belediye başkanlıkları, belediyelere bağlı birimler tarafından yayımlanıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet memuru veya kamu işçisi olarak çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken öncelikli koşullar, Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan şartlardan oluşmaktadır. DMK'da yer alan şartları sağlayan adaylar daha sonra alım yapacak kurumun alım yapacağı pozisyona göre belirlediği şartlara da haiz olmak zorundalar. 

İlanlara başvuru koşullarını sağlamadan yapılacak başvurularda ise adayların başvuruları geçersiz sayılacak. İşte adayların dikkat etmesi gereken o koşullar;

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, Söz konusu DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Yorumlar (1)
Eyyüp 10 ay önce
Adamlar şahsa özel ilan veriyor adamı ne mezunu kaç puan almış hangi sertifikaları var ona gore ilan veriyor sadece ismini yazmıyor