DSİ, TSE ve MTA Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar

3 farklı kamu kurumu yayımladıkları alım ilanları ile kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. KPSS'ye girmiş olmak şartıyla ve 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan personel alım ilanlarında çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlanlara dair diğer bilgileri haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 31.10.2018, 01:12 18.01.2019, 00:05
DSİ, TSE ve MTA Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar

Bilindiği üzere kamu kurumları farklı platformlar üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile kadrolarında personel açığı bulunan birimlerinin bu eksikliklerini gideriyorlar. 

Bu kapsamda ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını ilan eden 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını sizler için derledik.

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE KADRO DETAYLARI

İŞKUR ve DPB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına ilişkin kadro detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yayımladığı alım ilanıyla 60 KPSS puan şartıyla koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Manisa illerinde toplam 15 personel istihdamının sağlanacağı alım ilanında üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans programlarından mezun adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından İŞKUR aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında Telefon Santral Operatörü, Puantör ve Aşçı Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü de personel alım ilanını Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladı. Yayımlanan ilana göre kurum Odacı-Meydancı alımı yapacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

3 farklı kurum tarafından Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuruda bulunmak için aşağıda yer alan şartlara haiz olmanız gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan kurumun belirttiği yöntemle yapacaklar. Tüm bu detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (0)