Düşük KPSS Puanı İle Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları

Devlet memuru alım ilanlarını siz ziyaretçilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Farklı şehirlerde yer alan kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile devlet memuru alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu alımlarının bir çoğuna ise çeşitli KPSS puan şartlarıyla başvuru yapılabiliyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza bu ilanları derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 27.09.2018, 19:00 18.01.2019, 23:45
Düşük KPSS Puanı İle Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları

Devlet memuru alım ilanları iki farklı kurum üzerinden yayımlanıyor. Kamu kurumları memur alım ilanları ya Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlayarak adaylara duyuruyorlar ya da Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara ulaştırıyorlar. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza DPB ve İŞKUR üzerinden yayımlanan devlet memuru alım ilanlarını hem anlık olarak aktarıyoruz hemde daha sonra yapmış olduğumu haberlerle, bu ilanları sizlere hatırlatıyoruz. 

DEVLET MEMURU ALIM İLANLARI

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza bu haberimizde de DPB üzerinden yayımlanan devlet memuru alım ilanlarını derledik. 

Kadrolu Memur Alım İlanları

DPB üzerinden kadrolu memur alımı için ilan yayımlayan iki kamu kurumu bulunuyor. Ayrıca bu kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara KPSS şartı en az 70 puan. Kadrolu memur alımı için ilan yayımlayan bu iki kurum şunlar; Kamu Denetçiliği Kurumu ve Rekabet Kurumu Başkanlığı

Sözleşmeli Memur Alım İlanları

Başvuru süreci devam eden çok sayıda sözleşmeli personel alım ilanı bulunuyor. Bu alım ilanlarına başvuru için ise KPSS'ye girmiş olmak yeterli oluyor. Sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan kurumlar arasında İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sinop İl Özel İdaresi ve bazı üniversiteler bulunuyor.

KPSS B Grubu Memur Alım İlanları

4 farklı belediye ve Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS B Grubu sıralamasına göre memur alıyor. Bu alımlara başvuru şartları ise en az 55 KPSS puan. Ayrıca bu alımlar için adaylardan KPSS'den 60 ve 70 puan almış olmaları da talep ediliyor. Alım yapacak kurumlar, Ümraniye Belediye Başkanlığı, Doğanhisar Belediye Başkanlığı, Enez Belediye Başkanlığı, Alay Belediye Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Meriç Belediye Başkanlığı, Sultangazi Belediye Başkanlığı

BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan kurumların yayımladıkları ilanlara başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan genel koşullara dikkat etmesi ve ilan metinlerinde yer alan tüm şartlara haiz olmaları gerekiyor.

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Yorumlar (0)