Düşük KPSS yada KPSS Şartsız Yayımlanan Devlet Memuru ve Kamu İşçisi İlanları

Devlet kurumlarının farklı platformlar üzerinden yayımladığı personel alımlarının bazılarında KPSS şartı bulunmuyor. Söz konusu bu alımların bazılarında ise adaylardan 50, 55 ve 60 KPSS puan şartı talep ediliyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza düşük KPSS ya da KPSS şartsız yayımlanan devlet memuru ve kamu işçisi alım ilanlarını derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 03.10.2018, 21:14 18.01.2019, 23:10
Düşük KPSS yada KPSS Şartsız Yayımlanan Devlet Memuru ve Kamu İşçisi İlanları

Çeşitli kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında personel açığı bulunan birimlerine devlet memuru ya da kamu işçisi alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza KPSS şartsız ya da düşük KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek kamu personeli alım ilanlarını derledik. 

KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

KPSS şartsız ya da düşük KPSS puanıyla kamu personeli alımı yapacağını ilan eden çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları yayımladıkları alım ilanlarında personel alımlarını İŞKUR, DPB veya kendi kurumsal web sayfaları üzerinden adaylara duyuruyorlar. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza bu kurumları ve kadrolara dair genel detayları aktarıyoruz. 

Bu kapsamda İŞKUR üzerinden yayımlanan memur alım ilanları belediye başkanlıkları, DSİ, MSB Personel Başkanlığı, İl Özel İdareleri gibi kurumlarca yayımlanıyor. Yiye İŞKUR üzerinden yayımlanan işçi alım ilanları yukarıda yer alan kurumlara ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi kurumlar tarafından yayımlandı. 

Bu alımların dışında DPB üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanları ise çok sayıda kamu kurumunca yayımlandı. Bu kurumlar arasında DHMİ, İçişleri Bakanlığı, KDK, DİB ve çok sayıda üniversite yer aldı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların başvuru yapacakları ilanda yer alan tüm koşullara haiz olmaları gerekiyor. Kamupersoneli.net olarak bu koşulları sizlere ana hatlarıyla aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kamupersoneli.net olarak sizlere söz konusu alım ilanlarını haberlerimizde derledik. İlgili haberlerimize de aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)