01 Haziran 2020 Pazartesi 09:39
Ege Üniversitesi 169 temizlik görevlisi 31 güvenlik görevlisi alacak! İş başvurusu detayları belli oldu

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Ege Üniversitesi tarafından personel alımı yapılacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu ilan sayfası üzerinden yayımlandı.

Yayımlanan ilana göre 169 temizlik görevlisi 31 güvenlik görevlisi olmak üzere Ege Üniversitesi'ne 200 personel alımı olacağı bildirildi.

Ege üniversitesi temizlik görevlisi alım ilanına başvuru yapacak adayların en az ilköğretim veya lise mezunu olması gerektiği açıklanırken güvenlik görevlisi alım ilanına başvuru yapacakların en az lise mezunu olması şartı arandığı aktarıldı.

EGE ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Ege Üniversitesi 200 personel alım ilanı genel başvuru şartları şöyle:  

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak

Askerlikle ilişiği olmamak(Fiilen yapmış, Muaf veya Tescilli)

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.

Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını  belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 9.maddesinde “Talebin ilanından itibaren, adaylara (…)(1) beş günlük başvuru süresi tanınır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. (Ek cümle: 3/4/2015-2015/7525 K.; Değişik üçüncü cümle: 24/4/2017-2017/10092 K.) İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez.” denilmektedir.

Temizlik personeli olarak alınacak adaylar, Hastanemiz yataklı servis, poliklinik, genel alanlar, idari ofisler, bahçe alanları, tıbbi atık taşıma, çevre düzenleme, taşıma, yemekhane temizlik ve mutfak alanları dahil olmak üzere görevlendirileceklerdir. 

Başvuran adaylar Ege Üniversitesi Hastanesindeki diğer çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ege üniversitesi tarafından başvurular hakkında yapılan açıklamada, "Ülkemizde de görülmekte olan Koronavirüs- COVID-19  salgını  nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla  başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 01.06.2020-05.06.2020 tarihleri arasında İŞKUR internet sitesinden, e-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden  başvuru yapacaktır." denildi.

İŞKUR ÜZERİNDEN EGE ÜNİVERSİTESİ TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR ÜZERİNDEN EGE ÜNİVERSİTESİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.