EGM 1000 Kadın Polis Memuru Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü kadın polis memuru alımı yapıyor. EGM tarafından yayımlanan ilana göre önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadın memur alım ilanına başvuru koşullarını haberimizde sizlere aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 06.10.2018, 20:29 18.01.2019, 22:21
EGM 1000 Kadın Polis Memuru Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü 1000 kadın polis memuru alım ilanına başvuru süreci başladı. 

Kamupersoneli.net olarak bizlerde siz okuyucularımıza EGM 1000 kadın polis memuru alım ilanına dair bilinmesi gereken detayların tamamını derledik. 

Kadın polis memuru alım ilanına başvuru koşulları, ilana başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağına dair detaylar ve ilan metninde yer alan önemli hususları aşağıda aktarıyoruz. 

EGM 1000 KADIN POLİS MEMURU ALIM İLANINA BAŞVURULAR BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kadın polis memuru alım ilanına başvuru yapacak adayların en az önlisans mezunu olmaları gerekiyor. İlana göre 200 önlisans mezunu kadın polis memuru alımı yapılacak. Lisans mezunu adayların başvuruda bulunacağı kadro sayısı ise 800. 

Kadın polis memuru alımları için talep edilen diğer koşulları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

KADIN POLİS MEMURU ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

DPB üzerinden kadın adaylara yönelik yayımlanan ilan metnine göre 1000 kadın polis memuru alım ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşularını sağlamaları gerekiyor. 

Kadın adaylardan talep edilen genel başvuru koşulları arasında, ''T.C. vatandaşı olmak, eğitim şartını sağlamak, lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) almış olmak, (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak, 162 cm'den kısa olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, sağlık şartlarını sağlamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak.'' şartları yer alıyor. 

Kadın Polis Memuru alımı için yapılacak başvurularda talep edilen diğer koşul ise adayların güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması. 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Kadın Polis Memuru alımı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 16 Ekim tarihine kadar, http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak elektronik olarak yapacaklar. 

Yorumlar (2)
Engin 10 ay önce
Devleti korumanın eğitim düzeyi yaş sınırımı olur.o zaman 15 temmuzda üniversite mezunları çıksaydı.
Magduruzz 10 ay önce
Bu yas sinirina hep takilip mağdur olan biri olarak bu yaş sinirinin başvuru bitmeden düzeltilmesini istiyorum. 30 nedir yaa :(