EGM PAEM Kadın/Erkek 500 Komiser Yardımcısı Alım İlanı Başvuruları Sona Eriyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı PAEM 500 Komiser Yardımcısı alım ilanı için başvuru süreci sona eriyor. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabildiği 500 Komiser Yardımcısı alım ilanına dair detayları siz okuyucularımıza tekrar hatırlatıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 05.11.2018, 01:21 17.01.2019, 22:34
EGM PAEM Kadın/Erkek 500 Komiser Yardımcısı Alım İlanı Başvuruları Sona Eriyor

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile PAEM kapsamında Komiser Yardımcısı alımı yapılacağını ilan etmişti. Başkanlık tarafından yayımlanan Komiser Yardımcısı alım duyurusunda ise şu ifadelere yer verilmişti. 

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2018 Yılı 5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı için emniyet mensubu adaylar arasından (450) erkek (50) kadın toplam (500) memurun ilk derece amirlik eğitimine (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır. 

Söz konusu alım ilanına başvuru süreci 5 Kasım 2018 itibariyle sona erecek. İlana dair detaylar ise şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADROLAR İLİŞKİN DETAYLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 2018 yılı 5. dönem ilk derece amirlik sınavı kapsamında emniyet personelleri arasından 500 komiser yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi. İlana göre bu alımlardan 450 tanesine erkek, 50 tanesine ise kadın adaylar başvuruda bulunabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI 

PAEM 500 Komiser Yardımcısı alım ilanına başvuruda bulunacak adayların Polis Akademisi Başkalığı tarafından yayımlanan ilan metinde yer alan şartlara haiz olmaları gerekiyor. Kamupersoneli.net olarak söz konusu bu şartları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak zorunlu. Adayların başvuru tarihi itibariyle (26 Ekim 2018) meslek bünyesinde iki yıl doldurmuş olması gerekiyor. Sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle kırkbeş yaşından gün almamış olmak şartlar arasında yer alıyor. (01/01/1974 ve sonrası doğanlar) Diğer yandan adayların son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olması zorunlu olurken meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak şartlar arasında bulunmaktadır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Söz konusu ilana başvuru süreci 5 Kasım tarihi itibariyle sona erecek. Komiser Yardımcılığı için başvuruda bulunacak adayların 200 TL başvuru ücreti ödemeleri gerekiyor. Başvuru ücretlerini Halkbank'ın ilgili hesabına yatıran adaylar daha sonra başvurularını yapabilecekler. 500 Komiser Yardımcısı alımı için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapacaklar. 

Yorumlar (0)