Ekim Ayı KPSS'li ve KPSS Şartsız Kamu Personel Alım İlanları (Lise, Ön Lisans, Lisans)

Ekim ayında; üniversitelere, bakanlıklara ve birçok farklı kuruma KPSS'li ve KPSS şartsız; lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından askeri personel, polis, işçi, memur alımları yapılıyor. İşte alım yapan kurumlar...

Kamu Personeli Alım İlanları 02.10.2017, 16:21 08.02.2019, 18:25
Ekim Ayı KPSS'li ve KPSS Şartsız Kamu Personel Alım İlanları (Lise, Ön Lisans, Lisans)

Üniversiteler, çeşitli bakanlıklar, Milli Savunma Bakanığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü; Ekim ayında KPSS'li ve KPSS şartsız çok sayıda askeri personel, polis, işçi ve memur alımları yapıyor.

Kurumların, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanan personel alım ilanlarını, başvuru şartlarını ve başvuru süreçlerini ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. İşte detaylar:

PERSONEL ALIM İLANLARINA GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvuracak adayların; T.C. vatandaşı olmak, 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf ya da tecilli olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gibi genel şartlar ile kurumlara göre talep edilen özel şartlara haiz olmaları gerekiyor.

Yorumlar (1)
çağrı 2 yıl önce
Ankara mübasir alim başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak acaba???