Ekim Ayında Kamuya Polis, Askeri Personel, Memur ve İşçi Alımı Yapılıyor!

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında 2018 yılının Ekim ayında polis, askeri personel ile memur ve işçi alımları gerçekleştirileceği belirtildi. Peki başvurular ne zaman sona erecek? İşte ilanlara yönelik tüm detaylar...

Kamu Personeli Alım İlanları 01.10.2018, 17:50 18.01.2019, 23:21
Ekim Ayında Kamuya Polis, Askeri Personel, Memur ve İşçi Alımı Yapılıyor!

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında Ekim ayında memur, işçi, polis ve askeri personel alımları yapılıyor.

Pek çok kamu kurum ve kurululu tarafından Devlet Personel Başkanlığı'nın yanı sıra Türkiye İş Kurumu, kurumların kendilerine ait internet siteleri, Resmi Gazete gibi online sistemler üzerinden yayımlanan ilan detaylarını derledik.

Kamupersoneli.net ailesi olarak ilan detayları paylaşıyoruz.

ASKERİ PERSONEL ALIMLARI

Personel alımı yapacak olan askeri kurumlar arasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı e Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bulunuyor. Bu iki kuvvet komutanlığı Sözleşmeli Er, Uzman Erbaş alımı gerçekleştiriyor.

POLİS VE EGM PERSONELİ ALIMLARI

EGM tarafından yayımladığı bir ilan ile 10 bin polis alımı yapacağını ilan edildi ve ayrıca EGM tarafından yayımlanan bir başka ilanda sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi.

MEMUR VE İŞÇİ ALIMLARI

DPB'den yayımlanan kamu personeli alım ilanları arasında Kadrolu Memur alım ilanı yayımlayan kurumlar "Kamu Denetçiliği Kurumu. Sözleşmeli Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar; İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sinop İl Özel İdaresi ve bazı üniversiteler. KPSS B Grubu Memur alım ilanı yayımlayan kurumlar Ümraniye Belediye Başkanlığı, Doğanhisar Belediye Başkanlığı, Enez Belediye Başkanlığı, Alay Belediye Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Meriç Belediye Başkanlığı, Sultangazi Belediye Başkanlığı" olarak ifade ediliyor.

İŞKUR ÜZERİNDEN MEMUR VE İŞÇİ ALIMLARI

Diğer yandan İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanları arasında ise çok sayıda belediye başkanlığı, Öğretmenevleri, Sosyal Hizmet Müdürlükleri, İl Tarım Müdürlükleri, İl Özel İdareleri buluyor. Kamu İşçisi Alımı Yapan Kurumlar ise İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı yer alıyor. Ayrıca bu alımların dışında onlarca belediye, belediyelere bağlı birimler, su idareleri, müze müdürlükleri, il özel idareleri, sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıfları ve farklı kamu kuruluşları yer alıyor.

GENEL ŞARTLAR

Yayımlanan ilanlar kapsamında adaylardan talep edilen genel şartlar şöyle;

"Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor.

Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak" olarak açıklandı.

Yorumlar (0)