Ekim Ayının Girmesiyle 55 KPSS İle Yeni Devlet Memuru Alım İlanları Yayımlandı

Ekim ayının girmesiyle çeşitli kamu kurumları yeni personel alım ilanları yayımladılar. Bu kapsamda 1 Ekim tarihinde yayımlanan bazı kamu personeli alım ilanlarını haberimizde derledik. Söz konusu alım ilanlarında yer alan kadrolar ve alım yapacak kurumların listesi haberimizde...

Ekim Ayının Girmesiyle 55 KPSS İle Yeni Devlet Memuru Alım İlanları Yayımlandı

Ekim ayının girmesiyle 3 farklı kamu kurumu kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan bu personel alımlarını yayımlayan devlet kurumları ve alım yapılacak kadrolara ilişkin detayları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLADI

Kamu personeli alımı için 1 Ekim tarihi itibariyle 3 farklı kamu kurumu yeni alım ilanı yayımladı. Bu kurumlardan iki tanesi 60 KPSS puan şartıyla personel alımı yapacağını ilan ederken bir kamu kurumu da en az 55 KPSS puanıyla personel alımı yapacak. 

Bu kapsamda personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları arasında, Gümüşhane Torul SYDV, Karabük SYDV ve Bursa Orhaneli Belediye Başkanlığı oldu. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR?

Yukarıda siz okuyucularımıza aktardığımız 3 kamu kurumu yayımladıkları ilanlar ile 2 farklı pozisyonda personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Buna göre adaylar 60 KPSS puan şartıyla Gümüşhane Torul SYDV ve Karabük SYDV tarafından yayımlanan Büro Memuru kadrosu için başvuru yapabilecekleri. Bursa Orhaneli Belediye Başkanlığı da yayımladığı kamu personeli alım ilanında 55 KPSS puan şartıyla Zabıta Memuru alımı yapacağını ilan etti. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Çeşitli platformlar üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adayların genel ve özel koşullara haiz olması bekleniyor. Ancak ilanları yayımlayan kurumlar farklı olduğundan bu koşullar değişiyor. 

İlanlarda yer alan genel başvuru koşullarını sizlere ana hatlarıyla aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

İLANLARA NASIL ULAŞILIR? 

Söz konusu alım ilanları ile ilgili detaylara ulaşmak isteyen adaylar ilanların yayımlandığı kurumların internet sayfalarını ziyaret edebilirler. SYDV ilanlarına bulundukları ilçelerin internet sayfaları üzerinden ulaşamazlarsa vakfın kendisine ait internet sitesi üzerinden ya da https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx veya https://sosyalyardimlar.aile.gov.tr/ web sayfalarından ilanlara ulaşabilirler. Orhaneli Belediyesi için yayımlayan ilana yine adaylar belediyenin internet sayfası üzerinden erişim sağlayabilirler. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)