Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) KPSS Puanlı Personel Alımına Başvurular Başlıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) KPSS Puanlı Personel Alımına Başvurular Başlıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü yayımladığı ilanla beraber kendi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alımıyla alakalı olarak başvuruda bulunacak adaylardan KPSS Puan şartı aranırken başvuru hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Emniyet Genel Müdürlüğü web adresi üzerinden yayımladığı ilanla beraber KPSS Puan şartı ile personel alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alımıyla alakalı olarak merak edilen detayları sizler için derledik. Peki başvruuda hangi şartlar aranıyor? Başvurular nereye yapılacak?

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI YAPIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana söz konusu başvurular 5 Mart 2018'de başlıyor. Söz konusu ilan için son başvuru tarihi 9 Mart 2018 tarihinde sonra ereceği ifade edildi. Diğer yandan persoenl alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını bulundukları ilin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüklerine şahsen yapmaları istenildi. Ayrıca adayların başvurularını kimlik belgesi, 2 fotoğrafın yanı sıra mezuniyet belgesinin fotokobisi ve aslı ile KPSS sonuç belgesi ile yapmaları gerektiği ifade edildi.

BAŞVURUDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alım ilanına başvurda bulunacak adaylardan bazı şartlar istenilmektedir. Ayrıca başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı ifade edilmekte. Başvuru şartları olarak; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşıması, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olması ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarı sağlanması olarak açıklandı.

KPSS ŞARTI VE EĞİTİM ŞARTI ARANIYOR

Diğer yandan adaylardan istenilen şartlar olarak KPSS ve eğitim şartı sıralanmış durumda. Adayların; 2016 KPSS'den P94 puan türünde en az 65 puan almış olmaları gerekiyor. Diğer yandan eğitim şartı için ilanda "Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı- Beslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı-Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı- Turizm/Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak" ifadeleri belirtilmiş durumda.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum