Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) PAEM 500 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda PAEM kapsamında yayımlanan 500 komiser yardımcısı alım ilanına başvurular devam ediyor. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) PAEM 500 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden geçtiğimiz günlerde yayımlanan PAEM kapsamında 500 komiser yardımcısı alım ilanına başvurular devam ediyor. Bu kapsamda başvurular hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

500 KOMİSER YARDIMCISI ALINIYOR

Yayımlanan ilanda Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis Amirleri Eğitim merkezine 2018 yılı 5. dönem ilk derece amirlik sınavı kapsamında emniyet personelleri arasından 500 komiser yardımcısı alımı yapılacağı vurgulanmıştı.

Yayımlanan ilanda 450 erkek, 50 kadın komiser yardımcısı alımı yapılacağı vurgulandı.

Polis Akademisi Başkanlığı PAEM 500 komiser yardımcısı alım ilanına başvurular 26 Ekim 2018 tarihinde başladı. İlana başvurular 5 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapacak olan adaylar ise başvurularını Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapacaklardır.

200 TL BAŞVURU ÜCRETİ BULUNUYOR

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 200 TL başvuru ücretinin de bulunduğu ifade edilerek ödemelerin Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesinde yer alan PAEM 2018 Yılı 5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı hesabına yatırılacağı vurgulandı. Ayrıca başvuru ücretinin Halkbankası ATM'lerinin ve Halkbankasının internet bankacılığı aracılığıyla da ödenebileceği belirtildi.

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor ve bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmiyor. Buna göre adayların en az dört yıllık bir fakülteden mezun olmaları gerekirken başvuru tarihi itibariyle (26 Ekim 2018) meslek bünyesinde iki yıl doldurmuş olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra adayların 1 Ocak tarihi itibariyle kırkbeş yaşından gün almamış olmaları ve performans değerlendirme puanlarının iyi veya çok iyi olması gerekmektedir. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 23:57
YORUM EKLE