29 Temmuz 2020 Çarşamba 16:46
Emniyet Müdürlüğüne en az ilköğretim mezunu büro personeli alımı yapılacak!

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre, emniyet müdürlüğü bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere, en az ilköğretim mezunu büro personeli alınacak.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

İş başvuruları en geç 4 Ağustos 2020 tarihine kadar İŞKUR üzerinden yapılacak olup, online başvuru yapabilmeniz için aşağıda başvuru ekranına ait link verilmiştir. Belirtilen linki tıkladıktan sonra e-devlet şifrenizle giriş yaparak online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru şartlarını taşıyan adaylar, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapacaktır.

Peki, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü büro personeli alımı için istenilen şartlar nelerdir? Başvurular nasıl değerlendirilecek? Kimlere öncelik verilecek? İşte detaylar…

NOT: TMY (Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan) personel alım ilanıdır.

ARANACAK ÖZEL ŞARTLAR

Türk vatandaşı olmak,

TMY-Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan (1111sayılı Askerlik Kanunu, 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan),

18 – 35 yaş aralığında olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak, (fiilen yapmış veya muaf)

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, cinsel taciz, cinsel istismar, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

657 DMK’nın 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak,

Yaptırılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

KURA ÇEKİMİ İLE İLGİLİ HUSUSLAR

Kura Çekilişi Yeri - Tarihi / Belge Teslim Tarihi - Yeri / İstenen Evraklar /Mülakat Yeri ve Tarihi

Kura çekilişi, 28 Ağustos 2020 Cuma günü saat:13.30’da Emniyet Müdürlüğü Konferans salonunda noter huzurunda yapılacaktır.

Açık iş sayısının 4 katından az başvuru olması durumunda ise kura işlemi yapılmayacaktır.

Kura sonucu veya kura işlemi yapılmadan belirlenen asil ve yedek adaylar Samsun Emniyet Müdürlüğü internet sitesinde (www.samsun.pol.tr) ilan edilecek ve evraklarını ilanda belirtilen tarihte Samsun Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat teslim edeceklerdir. Mülakat Sınav Yeri ve Tarihi de yine internet sayfamızdan duyurulacaktır. Adaylar için ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İSTENİLEN EVRAKLAR

Terörle Mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralandığına dair komutanlık yazısı ve sağlık raporu vs. belgelerini,

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

Öğrenim Belgesinin aslı veya noter tasdikli fotokopisi

Bu ilan Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sayfası üzerinden online başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.