En Az 50 KPSS Puanı ve KPSS'siz Başvuru Yapabileceğiniz Kamu Personeli Alım İlanları (DPB'de Yayımlandı)

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlar kapsamında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KSPS) puan sıralaması ile kamu personeli alımları yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda adaylardan talep edilen genel ve özel başvuru şartlarını okurlarımız için derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 28.11.2018, 19:47 17.01.2019, 21:17
En Az 50 KPSS Puanı ve KPSS'siz Başvuru Yapabileceğiniz Kamu Personeli Alım İlanları (DPB'de Yayımlandı)

Kamu, kurum ve kuruluşları tarafından kamu personeli alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

Söz konusu Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) girmiş ve en az 50 puan almış adayların başvuruda bulunabilecekleri pozisyonlara yer verildi.

Bizlerde kamupersoneli.net olarak yayımlanan ilanlarla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

HANGİ KAMU KURUMLARINA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda ise personel alımı yapılacak olan kamu kurum ve kuruluşları ise şu şekilde;

İstanbul Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Trabzon İçmesuyu Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Arnavutköy Belediye Başkanlığı.

Gürpınar (Van) Belediye Başkanlığı, Bağcılar Belediye Başkanlığı, Hakkari Üniversitesi, İznik Belediye Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ardeşen Belediye Başkanlığı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Çekmeköy Belediye Başkanlığı, Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü.

Milli Savunma Bakanlığı, Kafkas Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Mucur Belediye Başkanlığı" olarak açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU TARİHLERİ

Kamu, kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanları genel şartları kadrolara göre farklılık gösteriyor.

Bu kapsamda yayımlanan ilanları alt kısımda vereceğimiz bağlantı adresi üzerinden inceleyebilir ve detaylara bakabilirsiniz.

Diğer yandan başvuru şartları da pozisyonlara göre farklılık göstermektedir.

Bu kapsamda başvuru tarihlerini de aynı süreçte alt kısımda vereceğimiz bağlantı adresi üzerinden öğrenebileceksiniz

Yorumlar (1)
Seren gönül 12 ay önce
Ön lisans 60 puan aldim. Trizm otelcilik mevzunu