banner731

En Az 50 KPSS Puanıyla Belediyelere 650 İtfaiye, Zabıta ve Memur Alımı Yapılıyor

Türkiye geneli farklı şehirlerde yer alan belediyeler yayımladıkları ilanlar ile Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre memur alımı yapacaklarını duyurdular. Belediyeler tarafından yayımlanan bu alım ilanlarını sizlere haberimizde derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 12.06.2018, 18:50 12.02.2019, 19:37
En Az 50 KPSS Puanıyla Belediyelere 650 İtfaiye, Zabıta ve Memur Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile çok sayıda pozisyonda memur alımı yapmaya devam ediyorlar. Kamu kurumları tarafından yayımlanan bu alım ilanlarını siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza 3 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanlarını aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAĞINI AÇIKLAYAN BELEDİYELER

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur personel alımı yapacağını ilan eden 3 farklı belediye bulunuyor. Bu belediyeler yayımladıkları ilanlar ile KPSS puan sıralamasına göre alım yapacaklarını ilan ettiler. 

Alım yapacağını açıklayan belediyeler arasında, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Boğazlıyan Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bulunuyor. 

KADRO DETAYLARI

Yukarıda yer alan ve memur alımı yapacağını açıklayan belediyeler tarafından yayımlanan ilan metinlerinde yer alan kadro detayları şu şekilde,

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile en az lise mezunu 500 İtfaiye Eri alımı yapacağını duyurdu. (KPSS şartı en az 60 Puan)

Boğazlıyan Belediyesi ise yayımladığı ilanında 7 farklı pozisyonda 10 memur alımı yapacağını açıkladı ilanda yer alan kadrolar arasında, Memur (Lisans Mezunu), Memur (Lise Mezunu), Zabıta Memuru, Bilet Satış Memuru, Teknisyen, Mühendis ve Veteriner alımı yapacağını açıkladı. (KPSS şartı en az 50 puan)

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile 140 personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar ve kadro detayları şu şekilde, Lise mezunu adaylar yayımlanan ilanda 30 İtfaiye Eri alımı için başvuru yapabilecekler. Önlisans mezunu adaylar ise 40 İtfaiye Eri ve 20 Zabıta Memuru alımı ilanı için başvuru yapabilecek. Lisans mezunu adaylar ise 30 İtfaiye Eri ve 20 Zabıta Memuru alım ilanına başvuru yapabilecekler. (KPSS Şartı en az 70 puan)

BAŞVURU KOŞULLARI

Kadro detaylarına ve alım yapacak kurumlara dair ayrıntıları paylaştığımız ilanlara başvuru yapacak adaylara yönelik yayımlanan başvuru koşullarını genel hatlarıyla aşağıda aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak, Talep edilen KPSS puanına sahip olmak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak.

Yorumlar (1)
barış 1 yıl önce
2013 itfaiyecilik mezunuyum. O zamandan beri belediyelerin büyük alımlarını bekliyordum. Öyle saçma kriterlerle geldiler ki belki son 5_6 yılın en büyük alımına basvuramıyoruz