En Az 60 KPSS Puan Şartı İle Tekniker ve Mühendis Alımı İçin Yeni İlan Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yeni bir ilan yayımlandı ve Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en az 60 puan alınmış olması şartı ile tekniker ve mühendis alımı yapılacağı ifade edildi. İşte yayımlanan ilana yönelik olarak tüm detaylar sitemizde.

En Az 60 KPSS Puan Şartı İle Tekniker ve Mühendis Alımı İçin Yeni İlan Yayımlandı!

Konya, Doğanhisar Belediye Başkanlığı 3 Memur Alımı için yeni ilan yayımladı.

Kamupersoneli.net olarak yayımlanan ilana yönelik olarak merak edilen detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Söz konusu Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresi üzerinden yayımlanan ilana göre 3 memur alımı yapılacağı ve alımların tekniker ile mühendis kadrosuna gerçekleştirileceği ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları şöyle;

657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan şartlara haiz olunması gerekiyor.

Adayların Türk vatandaşı olması talep ediliyor ve kamu haklarından mahrum olunmaması isteniliyor.

Ayrıca yüz kızartıcı suça bulaşmış olmayan adayların başvuru yapması talep edilirken affa uğrayan, para cezasına çarptırılan hapis cezasının sicil kaydında yer almıyor olması gerekiyor.

Diğer yandan erkek adayların askerlik şartını yerine getirmiş olması şart. Yerine getirmemişler ise yedek sınıfa veya tecil ettirilmiş olması isteniliyor.

Görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmaya adayların başvuruda bulunması talep edilirken ilan edilen kadrolara göre şartların uygun olması duyuruldu.

BAŞVURU TARİHLERİ

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular 15 Ekim 2018 tarihinde başlayacak ve 16 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seval Doğan
Seval Doğan - 10 ay Önce

%60 engel raporum var. Eşimden ayrılma aşamasındayım. 2 çocuğumla baba evinde yaşıyorum. Geçim sıkıntısı içindeyim. Lütfen iş konusunda yardımcı olun bana.

Seren
Seren - 10 ay Önce

Seval doğan Allah yardımcınız olsun inşAllah

Gokan
Gokan - 9 ay Önce

Bunca unuverste mezunu arasinda lise mezunu ben,ne kadar sansli olabilirimki..ne guzel tcaretle ugrasiyodum oda bitti cok sukur