16 Temmuz 2018 Pazartesi 14:15
En Az Lise Mezunu 2 Bin 375 Jandarma Alınıyor ! İşte Başvuru Detayları

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 2 bin  375 uzman erbaş alımı yapılacağı ifade edildi. 

Söz konusu ilana başvurular devam ediyor. Bu kapsamda genel şartlar ve başvuru detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular 13 Temmuz 2018 tarihinde başladı. Ayrıca ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 30 Temmuz 2018 tarihini kadar yapabileceklerdir.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını www.jandarma.gov.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığı ile yapacaklardır. 

Bunun yanı sıra başvuru şartları uygun olan adayların seçme sınavlarına çağrılması 7 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacaktır. Ayrıca 27 Ağustos’tan itibaren Seçme Sınavları yapılacaktır. 

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu kapsamda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

2- Lojistik branşı sözleşmeli uzman erbaş için en az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık), diğer branşlar (MEBS, bot serdümeni ve dalış amiri) için en az lise/ortaöğretim ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

3- Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 [dahil] - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)

4- Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 [dahil] - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)

5- Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış  olmak,

6- En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-1‟de Boy-Kilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)

7- Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

8- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

9- Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak,

10- Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adlî veya askerî mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak,

11- Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak.

12- Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

13- Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2‟deki Nitelik Belgesinden 80 puan notu almış olmak.

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 31.01.2019 23:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Rıdvan 2018-07-20 00:01:16

Sonuç da onlarda ınsan ben kentı adıma konuşıyorum ben orta mezunuyum Yaşim 30 işe girmek işitiyorum ama giremiyorum neymiş lise mezunı olması lazım ama o zaman kı şart lar okul okuyamıyorduk maddı nedenlerle sonuç da onlarda ınsan yasık devlet için vatanım için bayrakım içim canım fede olsun

Avatar
Rıdvan 2018-07-19 23:51:09

Yaş şardı 1988 olsa olmazmı admınım

Avatar
ömer faruk 2018-07-17 21:48:31

18 yasını doldurmus olmanız lazım dıyor 01.01.1999 tarihinden once dogmalısınız dıyor ben 27.01.1999 dogumluyum 19 yasındayım basvuru yapamıyorum sacma degılmı ?