En Az Lise Mezunu 42 Farklı Kadroda 387 Memur Alımı Yapılıyor

Kamuya düşük KPSS puanı ve en az lise mezunu kamu personeli alımı için yeni bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilan kapsamında toplamda 42 farklı kadro için 387 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Peki ilana başvurular nasıl yapılacak? Genel şartlar neler? İşte detaylar...

Kamu Personeli Alım İlanları 20.02.2019, 11:44 20.02.2019, 12:02 Batuhan
En Az Lise Mezunu 42 Farklı Kadroda 387 Memur Alımı Yapılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS en az 60 puan ile en az lise mezunu kamu persneli alımı yapılacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra 42 farklı kadroda 387 kamu personeli alımı yapılacağı vurgulandı.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yayımlanan ilanda Zabıta Memuru, Belediye Trafik memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet satış memuru, Çocuk Eğitimcisi, Fotoğrafçı, Muhasebeci Şoför, VHKİ, Bilgisayar işletmeni, Ambar Memuru, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Gişe Memuru, Evlendirme Memuru, Tahsildar, Veznedar, Avukat, İmam, Hemşire, Psikolog, Veteriner Hekim, Topograf, Laboran, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimarı, Programcı, Sosyolog, Şehir Plancısı, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, Çocuk Bakıcısı, Gassal, Hayvan Kesicisi ve Temizlik Hizmetlisi kadrolarında toplam 387 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. 

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular 20 Şubat 2019 tarihinde başladı ve adaylar başvurularını 6 Mart 2019 tarihine kadar gerçekleştirebileceklerdir. Adaylar başvurularını kılavuzda belirtilen belgeleri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kültür Kongre Merkezi Hizmet Binasına (Yenişehir İstasyon Caddesi no:65) teslim ederek gerçekleştireceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Buna göre adaylarda aranan şartlar şöyle belirtilmiştir: 

57 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,

ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSPS3 Puan türünden en az 60 puan almış olmak, Zabıta Memuru ve İtfaiye eri pozisyonları için, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları ve İtfaiye eri, zabıta memuru, belediye trafik memuru ve şoför kadrolarına atanacaklar için ihtiyaca göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (1)
İsimsiz 5 ay önce
Kpss de yaş sınırı yok da işçi alımlarda neden yaş sınırı konuluyor lütfen buna çözüm bulun