En Az Lise Mezunu Dört Bakanlığa Personel Alımı Yapılıyor !

Dört Bakanlık tarafından personel alımlarına ilişkin ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanlara en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabileceklerdir. İlanların detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 19.10.2018, 23:07 18.01.2019, 00:45 Batuhan
En Az Lise Mezunu Dört Bakanlığa Personel Alımı Yapılıyor !

Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı, kadrolarında eksik bulunan pozisyonlara personel alımı için ilanlar yayımlandı.

İLANLARIN DETAYLARI

Bunun yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından da kurumların kendi resmi web adresleri üzerinden ilanlar yayımlandı. Yayımlanan bu ilanların detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İçişleri Bakanlığı yayımladığı personel alım ilanında Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde görevlendirmek üzere Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Bunun yanı sıra Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu Sekreter alımı yapılacağı vurgulandı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda KPSS şartsız Tercüman pozisyonuna personel alımı yapılacağı belirtildi.

GENEL ŞARTLAR

Bu ilanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor. Ayrıca adayların kamu haklarından mahrum olmamaları, alım yapılacak olan pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamaları, gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra adayların "kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Yorumlar (0)