En Az Lise Mezunu ve KPSS Şartsız 7 Bin Bekçi Alım İlanına Başvurular İçin Son Gün

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bir ilan ile 73 farklı şehre 7 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacağı ilan edilmişti. Yayımlanan ilana ön başvuru süreci 22 Haziran tarihinde sona eriyor. İlana dair ayrıntıları sizlere haberimizde tekrar hatırlatıyoruz.

En Az Lise Mezunu ve KPSS Şartsız 7 Bin Bekçi Alım İlanına Başvurular İçin Son Gün

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile KPSS şartı olmadan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacağını ilan etmişti. 

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği alım ilanına ön başvuru süreci 22 Haziran tarihi itibariyle sona erecek. İlana dair bilinmesi gerekenleri siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz. 

KADRO DETAYLARI

73 farklı şehirde çeşitli sayılarda alım yapılacağı açıklanan 7 bin bekçi alım ilanında yer alan kadro detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. İlana göre, Ankara'ya 150, İstanbul'a 200 ve İzmir'e 100 Bekçi alımı yapılacağı ilan edildi. Diğer şehirler için belirlenen sayılar şu şekilde, 

BAŞVURU ŞARTLARI

Polis Akademisi Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfaları üzerinden yayımlanan Bekçi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların ilan metninde bulunan ve aşağıda sizlere aktardığımız başvuru koşullarını sağlamaları isteniyor. 

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. ) Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olmak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak

İlana başvuru yapacak adayların en merak ettiği konularında başında gelen yaş şartına dair detaylarda şu şekilde, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (02/07/2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (02/07/1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak.

BAŞVURU İÇİN SON GÜN

7 bin bekçi alım ilanına başvuru yapacak adaylar için ön başvuru süreci 22 Haziran tarihinde sona eriyor. Adaylar bekçi alım ilanına ön başvurularını https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapacaklar. Adaylar başvuru için 100 TL başvuru ücreti yatıracaklardır. Ön başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar daha sonra istenilen evraklar ile birlikte başvurularını bulundukları il veya ilçe emniyet müdürlüklerine şahsen yapacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah
abdullah - 1 yıl Önce

bekçi olmak icin dogum tarihini 1987 0lsun her seyimiz tamam yas 7 aydan kurtarmiyor