26 Temmuz 2020 Pazar 16:01
Eskişehir Teknik Üniversitesine lise mezunu silahlı güvenlik görevlisi alımı yapılacak!

Eskişehir Teknik Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un internet sayfası üzerinde iki farklı güvenlik görevlisi alımı için ilan yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları kategorisinde yayınlanan bu iki ilana göre, 5 Kadın Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve 3 Erkek Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplamda 8 personel alınacaktır.

Alınacak personeller, Üniversite bünyesinde daimi olarak istihdam edileceklerdir. Peki, başvurular nereye nasıl yapılacak? İstenilen başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Eskişehir Teknik Üniversitesi' ne bağlı Birimlerde “Sürekli İşçi” kadrosunda çalıştırılmak üzere; 4857 sayılı İş Kanunu ve 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile 3 Erkek ve 5 kadın Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR

Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde yayımlanan son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümden mezun olmaları ve istenilen belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valiliklerce verilen “Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi” kimlik kartına sahip olmak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

Başvuru yapan adaylardan erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak ve bu şartı taşıyan adayların ise boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakam ile kilosu arasında fark 10’dan fazla, 10’dan az olmaması gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

Talepler Eskişehir il geneli düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle bu adreste ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.

Adayların vardiyalı ve dönüşümlü çalışma düzenine engel durumu olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları, ilan-sınav sürecinin her aşamasında Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından sonlandırılabilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümleri gereğine göre işlem tesis edilir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

BAŞVURU VE KURA İŞLEMLERİ

Başvuru niteliklerini sağlayan adaylar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden online olarak veya Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen başvuru yapabilir.

İlgili Yönetmelik gereğince İş-Kur tarafından Eskişehir Teknik Üniversitesi' ne bildirilen başvurular arasından ilan edilen her iş kolu sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve 4 (dört) katı kadar yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.

Kura Çekimi 11/08/2020 Salı günü saat: 10.00’da Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebileceklerdir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sözlü sınavın tarihi, yeri ile sınav sonucuna ilişkin listeler ve diğer duyurular, Eskişehir Teknik Üniversitesi internet adresinde (www.eskişehir.edu.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Hemen başvuru yapmak için (erkek adaylar) BURAYA TIKLAYINIZ

Hemen başvuru yapmak için (kadın adaylar) BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.