16 Mayıs 2019 Perşembe 19:15
Et ve Süt Kurumu (ESK) İle Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Kamu grubu iş ilanları Mayıs ayı içerisinde de yayımlanmaya devam ediyor ve bu kapsamda başvurular alınıyor.

Et ve Süt Kurumu İle Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı bildirildi.

Bu nedenle adayların Et ve Süt Kurumu İle Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartlarına uygun olmaları durumunda başvuru yapması talep edildi.

Başvuru şartlarına uygun olmayan adayların başvuru yapmaması, başvuru yapması durumuında ise başvurusunun geçersiz sayılacağı açıklandı.

ET VE SÜT KURUMU PERSONEL ALIMI GENEL HUSUSLARI

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Ankara hizmet biriminde görevlendirmek üzere personel alımı yapacak.

Personel alımı kadrosu şoför olarak açıklandı ve eğitim durumu kapsamında ise adayların en az ilkokul mezunu olması talep edildi...

Özel kadro detayı ise;

"Tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, C ve/veya CE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (Karayolları Trafik Yönetmeliğindeki yeni sınıflandırmaya göre) SRC 3 ve/veya SRC 4 Belgesi ile güncel Psikoteknik Belgesine sahip olmak." olarak açıklandı.

ET VE SÜT KURUMU PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLAR

İstihdam adresi: Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:51/B Yüzüncüyıl/Çankaya/ANKARA

4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak istihdam edilecektir.

İş Kur tarafından Kuruma bildirilen adaylar istenilen evrakları yukarıda belirtilen Kurum adresine ileteceklerdir.

Deneme süresi sonunda belirsiz süreli iş akdi ile istihdam edilecektir.

Sağlık Kurulu Raporu kura sonucu sınava alınacaklardan istenecektir.

Şoför adayların kura çekimi 28.05.2019 tarihinde Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü merkez binasında çekilecektir. Kura çekim tarihinde bir değişiklikolduğu takdirde yeni kura çekim tarihi Et ve Süt Kurumuna ait www.esk.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI GENEL HUSUSLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda ise "Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü" bünyesinde görevlendirilmek üzere beden işçisi alımı yapılacağı ifade edildi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü personel alımına başvuru yapacak adayların ise en az ilkokul mezunu olması talep edildi.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Askerlik ile ilişiği bulunmamak

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Türk Ceza Kanunu’nun 53’ üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl daha veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,  Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüyü kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

657 DMK’nın 53’ üncü maddesi hükümleri saklı kalmak  kaydıyla  görevine devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Yaptırılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralananlar, sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını belgeleyen komutanlık yazısıyla durumlarını belgelendirmek,

Herhangi bir meslek için işe alınan işçi, işin veya işyerinin gerektirdiği durumlarda, mümkün olduğunca işçinin sahip olduğu bilgi, beceri, ehliyet veya belge de dikkate alınarak diğer iş veya alanlar da çalıştırılabilir,

Açık kadrolar için müracaat eden adaylar ilgili mevzuat hükümlerine göre noter huzurunda kura usulü ile tespit edildikten sonra sözlü sınav uygulanacaktır,

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürelerinin her aşamasında reddedilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat yönetmelik  hükümlerine göre hareket edilir.

İlan detayları için: "https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00004980219&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00004980219&isyeriTuru=Kamu" web adresini ziyaret ediniz.

Son Güncelleme: 16.05.2019 23:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.