Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 20 memur alımı başvuruları sona eriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü 20 memur alımı ilanı ilanı için başvurular devam ediyor. GSB 20 memur alımı ilanı başvuruları sona eriyor.

Kamu Personeli Alım İlanları 23.01.2017, 22:02 02.02.2019, 21:20
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 20 memur alımı başvuruları sona eriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, 20 memur alımı ilanı Devlet Personel Başaknlığı'nın resmi internet sitesinden 31 Aralık 2016 tatihinde yayımlanmıştı. GSB memur alımı ilanına başvurular 24 Ocak 2017 tarihinde sona eriyor.

Alım yapılacak personel: Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü'nde istihdam edilmek üzere 20 avukat alımı yapılacaktır.

Başvuruda aranılan şartlar:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
- En az 4 yıllık eğitim veren Hukuk Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,
- Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerince, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Avukat sayısının 5 katı aday arasına girmek,
- Başvuru işlemlerinin son günü itibariyle Avukatlık ruhsatnamesi sahibi olmak.

Başvuru şekli, yeri ve tarihi: Adaylar, başvurularını 16 Ocak 2017 tarihinden 24 Ocak 2017 tarihi saat 23:59’a kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi (http://basvuru.gsb.gov.tr) üzerinden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmek suretiyle elektronik ortamda yapacaklardır. Elektronik ortamda yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru formuna yüklenecek vesikalık fotoğraf, son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olacaktır.

Yorumlar (0)