Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alıyor ! Başvurular Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanına başvurular bugün itibari ile başladı. Bu kapsamda GSB personel alım ilanı hakkında tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alıyor ! Başvurular Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını günler öncesinde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresinde yayımladığı ilanı ile duyurmuştu. 

30 UZMAN YARDIMCISI ALINIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladığı ilanında uzman yardımcısı kadrosu için 30 adet kamu personeli alımı yapacağını belirtmişti. Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere kamu personeli alım ilanına başvurular 5 Şubat 2018 tarihinde başladı ve 16 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecektir. İlan hakkında tüm detayları kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

GENEL ŞARTLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adayların bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Söz konusu personel alım ilanında belirtilen şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adaylarda "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren ve yukarıda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, ÖSYM tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında, kılavuzda, fakülte veya bölümlere göre belirlenen puan türlerinden yetmiş taban puanı almak" şartları aranmaktadır. 

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvurular "www.gsb.gov.tr" web adresi üzerinden ya da e-Devlet şifresi ile "https://www.turkiye.gov.tr/gsb-uygulamalari?goURL" web adresinden giriş yapılarak gerçekleştirilecektir. Adaylar başvuru formunu doldurmak sureti ile başvurularını gerçekleştireceklerdir. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 1 yıl Önce

Bide kyk ya kurumlar arası geçiş için bekleyenlere müjde verseniz Sayın Bakanım.