09 Temmuz 2018 Pazartesi 11:47
Gıda Bakanlığı 2 Kamu Personeli Alımı Yapacağını Duyurdu! (Yeni İlan)
Kamu Personeli

Yayımlanan yeni bir ilanla beraber Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sözleşmeli mühendis alımı yapılacağı ifade edildi.

Ayrıca ilana yönelik olarak yayımlanan detaylar içerisinde ise;

"Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2016 yılında yapılan KPSS lisans sınavı sonucuna göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hatay Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli 2 (iki) Mühendis; sözleşmeli personel olarak alınacaktır. Müracaat edilecek pozisyonlar ve sayıları Tablo-1'de verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan  ilanda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında;

"Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlardan (zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık) mahkum olmamak.

53. Madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Askerlik durumu; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere başvuru yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 ve 8. bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1. maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 40 yaşını doldurmuş olanlar başvuru yapamayacaklardır.

Başvuru yapacak adaylardan; Mühendis kadrosu için 2016 yılında yapılmış olan 2016-KPSS Lisans sınavına girmiş olmak, KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları belirleyen Bakanlar Kurulu Kararının "Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez." hükmü uyarınca bu durumda olan adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Genel şartlar ile özel şartlarda başvurdukları pozisyonla ilgili aranan niteliklere sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri verilen süre içerisinde getiremeyen adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurudan sonra yapılacak güvenlik soruşturmasında Devlet Memuru olmasında sakınca görülen adaylar atanamayacaklardır." ifadeleri yer aldı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Yayımlanan  ilana başvuru yapacak adayların başvurularını;

Hatay Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'ne (Cebrail Mah. Valigazezoğlu Sokak No:4/1 Antakya/HATAY) yapacakları ifade edildi.

Ayrıca başvuruların 15 Temmuz 2018 tarihinde başlayarak 30 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceği belirtildi.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net I ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mühendisten 2018-07-09 12:10:18

yüksek lisans ve yabancı dil (yds puanı ing) istiyor.