Göç İdaresi KPSS En Az 70 Puan İle 335 Personel Alımı Yapıyor ! İşte İlanın Tüm Detayları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yayımladığı ilanı ile 335 personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanda adaylardan KPSS en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor. Peki ilana başvurular nasıl yapılacak? Diğer genel şartlar neler? İşte tüm detaylar...

Kamu Personeli Alım İlanları 14.04.2018, 17:38 12.02.2019, 15:41
Göç İdaresi KPSS En Az 70 Puan İle 335 Personel Alımı Yapıyor ! İşte İlanın Tüm Detayları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımlamıştı. 

Yayımlanan ilanda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 personel alımı yapacağını belirtti. Söz konusu ilanda adaylarda KPSS en az 70 puan almış olmak şartı da yer alıyor. Peki söz konusu ilana başvurular nasıl yapılacak? İlana kimler başvuru yapabilir? İlan hakkında tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. KPSS'den en az 70 puan almış olmak şartının yanı sıra bazı genel şartlar da aranmaktadır. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü büro personeli, kameraman ve sosyal çalışmacı kadrolarına personel alımı yapılmak için yayımlanan ilana kimler başvuru yapabilir? 

Söz konusu ilana "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, Bu ilanın, Ek-1, Ek-2A ve Ek-2B tablolarında istenen öğrenim şartlarını taşımak, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan, lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak" şartlarına haiz olan adaylar başvuru yapabilir. Şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU AYRINTILARI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana başvurular 9 Nisan 2018 tarihinde başladı ve 17 Nisan 2018 tarihine kadar adaylar başvurularını yapabileceklerdir. 

Adayların Göç İdaresi 2018 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel-Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “Göç İdaresi 2018 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel-Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formundan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçmeleri gerekmektedir. Başvurular kapsamında kendisine uyan iş talep formunu seçen adaylar bu formu doldurup başvuru kılavuzuna sınav duyurusunun olduğu kısımda yer alan başvuru linki üzerinden elektronik ortama yüklemek suretiyle başvurularını yapacaklardır.

Yorumlar (1)
Levent Yigit 2 yıl önce
Arkadaşlar ben iç işleri bakanliginin sitesinde boyle bir başvuru yeri bulamadım. Yardımcı olurmusunuz ?