Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur alımı ilanı yayımlandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, DPB'nin resmi internet sitesinden 26 Ocak 2017 tarihinde yayımladığı ilanla 76 memur alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Personeli Alım İlanları 26.01.2017, 00:02 02.02.2019, 22:10
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur alımı ilanı yayımlandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden 26 Ocak 2017 tarihinde yayımladığı ilanla 76 memur alımı yapacağını duyurdu. Peki, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ilanına kimler başvurabilecek? İşte detaylar...

Alım yapılacak personel: Kadrolar ve şartlar sayfanın en alt kısmında detaylı bir şekilde verilmiştir.

- 9 satış memuru
- 19 anbar memuru
- 15 veznedar
- 10 koruma ve güvenlik görevlisi
- 5 mühendis (inşaat, makine, elektrik, harita)

- 1 tekniker
- 6 kimyager
- 11 şoför alımı yapılacaktır.

İLANLA İLGİLİ GENEL AÇIKLAMAR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca aşağıda sınıfı, genel ve özel şartları, atanacak görev yerleri ile sayıları belirtilen kadrolara sözlü sınav sonrası açıktan atama yapılacaktır.

Sözlü sınava girmek isteyenlerin; Bakanlığımızın kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 2016 yılı KPSS puanı ile merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Ataması yapılanlar veya yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayanlar) başvuramazlar. Söz konusu adayların atamaları yapılmayacaktır.

- Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru tarihi ve yeri: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ilanına başvurular 1 Şubat - 10 Şubat tarihleri arasında alınacaktır. Sözlü sınavlar ise 24 Nisan - 28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak yapılacaktır. Elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (7)
mus 3 yıl önce
inşalah adaletli alımlar yapılır ve iktidar partisi alımların adaletli yapıldığını takip etmeleri gerekiyor yoksa meydanı boş bulan bazı uyanıklar kendilerine pay çıkarmaya çalışır bundan faydalanmaya kalkar buda vatandaşın gözünde yanlış izlenim bırakır
Latif 3 yıl önce
Gümrük bakanlığının ilanı ile lgili iş talep formunu sitede bulamadım bir türlü yardım ederseniz sevinirim
ali 3 yıl önce
daha çıkmadı 1 şubatttttaaaaaaaaa cıkacak
YEŞİM KAMUR 3 yıl önce
başvurumu yaptım onaylandı çıktıda aldım adaynumaramıda aldım .daha sonra başvuru sorgulamaya giriyorum tc mi yazdım güvenlik kosunuda takip kodu ne oraya ne yazılacak yardımcı olursanız sevinirim acıl lütfen teşekkürler
ismail 3 yıl önce
nerde bu başwuru talep formu.
yardmcı olrmsnz?????
Elif 3 yıl önce
İş talep formuna nasıl ulaşabilirim
ARSLAN 3 yıl önce
i̇ş fomunu doldurdurtan sonra onay nasil yapacağiz