Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 Memur Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yayımladığı ilanı ile 76 memur personel alımı yapacağını duyurmuştu. GTB 76 memur personel alımı başvuruları ne zaman sonra erecek ve başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Kamu Personeli Alım İlanları 05.02.2017, 08:47 03.02.2019, 14:14
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 Memur Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde farklı pozisyonlarda 76 memur personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. 

"Başvuru için gereken şartlar neler, son başvuru tarihi nedir, nasıl başvuru yapılır?" gibi soruların cevaplarını www.kamupersoneli.net olarak aşağıda paylaşıyoruz. İşte söz konusu ilanın detayları;

Alınacak Personel

- 1 tekniker

- 6 kimyager

- 11 şoför 

- 9 satış memuru

- 19 ambar memuru

- 15 veznedar

- 10 koruma ve güvenlik görevlisi

- 5 mühendis (inşaat, makine, elektrik, harita)

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından alınacak olan personeller farklı pozisyonlarda olduğundan dolayı her pozisyonun ayrı şartları bulunuyor. Her pozisyon için başvuru şartlarını ayrı ayrı paylaşıyoruz. 

İlan Hakkında Genel Açıklamalar

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca aşağıda sınıfı, genel ve özel şartları, atanacak görev yerleri ile sayıları belirtilen kadrolara sözlü sınav sonrası açıktan atama yapılacaktır.

- Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru Şekli ve Başvuru Tarihi 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur personel alımı ilanına başvurular 1 Şubat 2017 ile 10 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca özlü sınavlar 24 Nisan - 28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak yapacaklardır.

Yorumlar (4)
tacettin 3 yıl önce
Hayırlısı
cansu biçici 3 yıl önce
ben başvuruda yapamadım bilgisi olan yardımcı olabilirmi
Kartal 3 yıl önce
merhaba,
başvuru sonuçları ne zaman açıklanır herhangi bir bilgisi olan var mıdır?
caner 3 yıl önce
başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak bilen varmı