Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 76 memur alımı başvuruları başlıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 76 memur alımı ilanı, DPB'nin resmi internet sitesinden 26 Ocak'ta yayınlanmıştı. GTB memur alımı ilanı başvuru işlemleri başlıyor.

Kamu Personeli Alım İlanları 31.01.2017, 21:19 03.02.2019, 13:55
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 76 memur alımı başvuruları başlıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 76 memur alımı ilanı, DPB'nin resmi internet sitesinden 26 Ocak'ta yayınlanmıştı. GTB memur alımı ilanı başvuru işlemleri başlıyor. Gümrük Bakanlığı, satış memuru, anbar memuru, veznedar, koruma/güvenlik görevlisi, mühendis, tekniker, kimyager ve şoför alımı yapacağını duyurmuştu. Peki, GTB 76 memur alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? İşte Gümrük Bakanlığı memur alımı ilanıyla ilgili tüm detaylar...

Alım yapılacak personel: Kadrolar ve şartlar sayfanın en alt kısmında detaylı bir şekilde verilmiştir.

- 9 satış memuru
- 19 anbar memuru
- 15 veznedar
- 10 koruma ve güvenlik görevlisi
- 5 mühendis (inşaat, makine, elektrik, harita)

- 1 tekniker
- 6 kimyager
- 11 şoför alımı yapılacaktır.

İLANLA İLGİLİ GENEL AÇIKLAMAR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca aşağıda sınıfı, genel ve özel şartları, atanacak görev yerleri ile sayıları belirtilen kadrolara sözlü sınav sonrası açıktan atama yapılacaktır.

Sözlü sınava girmek isteyenlerin; Bakanlığımızın kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 2016 yılı KPSS puanı ile merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Ataması yapılanlar veya yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayanlar) başvuramazlar. Söz konusu adayların atamaları yapılmayacaktır.

- Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katı aday çağırılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır.

Başvuru tarihi ve yeri: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ilanına başvurular 1 Şubat - 10 Şubat tarihleri arasında alınacaktır. Sözlü sınavlar ise 24 Nisan - 28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak yapılacaktır. Elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (1)
mus 3 yıl önce
artık memur olmak için umudumu kayıop etim gümrük memur alıyormuş alınan alınmşı zatenniye vatandaşı uğraştırıyorsun sözlü yapacakmış her ilden bir kişi alınıyor yani hiçbirinizin yakını yok sözlü yapıyorsunuz geçin bunlarıkayıt yapan olursa hayırlısı ancak çok heveslenmeyin demedi demeeeeee